SEO OPTIMIZACIJA PAIEŠKOS SISTEMOMS

Tinklalapio Seo optimizacija vidinė (On Site) ir išorinė  Seo optimizacija (of Site). Tai yra priemonės tam kad Jūsų svetainė užimtų aukštas pozicijas paieškoje.  Apie tinklapių  optimizavimą parašyta labai daug, pakartosiu dar kartą ir pabandysiu pateikti nors vieną , galbūt, naudingą patarimą iš savo praktikos. Dažnai, paieškoje, prie Seo Jus matote marketingo pasiūlymus paieškos sistemoms  (tai SEM- Search Engine Marketing, angl.), tai plačiai žinoma  Google AdWords reklama –  svetainės matomumas priklauso nuo mokėjimo plano.

VIDINIS TINKLAPIO SEO OPTIMIZAVIMAS

Tinklapio optimizavimas prasideda nuo svetainės kūrimo etapo. Visi techniniai svetainės optimizavimo darbai reikalingi tam, kad Jūsų svetainę matytų paieškos sistemos ir galėtų lengviau surasti bei suprasti Jūsų tinklialapio turinį. Pirmas vidinės optimizacijos žingsnis – tai tinkamai parašyti svetainės struktūrą, parinkti puslapių pavadinimus (title-ang.), taip kad optimaliai panaudoti raktines užklausas. Už raktinių žodžių perteklinį kartojimą irgi galima sulaukti neigiamų pasekmių. Atkreipkite demesį į vaizdų optimizaciją, nuotraukų iškelimą paieškoje.

Pateikiu porą mūsų teigiamų pvz., kai  Seo optimizacijos dėka svetainė atsiranda pirmame paieškos puslapyje.

  1. Buvo atlikta svetainės rol-lift.lt vidinė SEO optimizacija, optimizuota svetainės struktūra, parinkti puslapių pavadinimai ir raktinių frazių panaudojimas (žemiau svetainės struktūros ir paieškos rezultatai).
  2. Svetainė  kzgreziniai.lt – ,,gręžiniai šildymui”,,geoterminio gręžinio gylis” – svetainė iškarto kūriama konkrečioms raktinėms užklausoms.
  3. Svetainė pamatai-laiptai-betonavimas.lt. Tinklialapis orientuotas į paieškas ,,pamatų betonavimas”, ,,cfa poliai”, ,,laiptų betonavimas”… dėka vidinės ir įšorinės SEO optimizacijos (žemiau  tinklialapio struktūros ir paieškos rezultatai).
  4. Svetainės klinkeriomurijimas.eu . Užduotis – tai svetainės matomumas, renkant ,,apdailinis mūras”, ,,klinkerio mūrijimas” ir panašios paieškos.  Atsižvelgiant į potencialių klijentų užklausas buvo sukurta svetainės struktūra ir turinys (žiurekite apačioje tinklialapio struktūros ir paieškos rezultatai).

Tinklialapis daromas nuo A iki Z trijų SEO principu:
• Seo technika
• Svetainės turynis- tekstų rašymas (Seo koperaitingas)
• Išorinis SEO

IŠORINIS SEO.

Tai išorinės nuorodos į Jūsų svetainę. Tai gali būti SEO tekstų talpinimas j Jųsų svetainę su nuorodomis, skelbimai, socialiniai tinklai ir kitos nuorodos į Jūsų tinklalapį. Jeigu viską daryti nuosekliai – rezultatas visada bus.

SVETAINĖS IŠKĖLIMAS SEO OPTIMIZACIJOS DĖKA

Pateiksiu keletą savo svetainės iškelimo SEO optimizacijos dėka PVZ .
1. Svetainė www.epoksidogrindys.lt sukurta taip, kad būtų randama pagal užklausas: epoksidinės dangos, laiptų remontas, grindys maisto pramonei, grindys medicinai, epoksidinės dangos, ir kitos paieškos frazės. Įvedus išvardintas paieškos frazes google paieškos sistemoje svetainę galima pamatyti pirmame puslapyje. Svetainės lankomumo vidurkis – 25 unikalių lankytojų per dieną. Toks lankomumas atneša pakankamą užsakymų kiekį Lietuvos rinkoje. Tinklalapiui maždaug vieni metai. Paieškoje svetainė iškylo po 4-6 mėnesių.
2. Nedidelio biudžeto svetainė www.garazo-vartai.eu – lankomumo vidurkis 23 unikalių lankytojų per dieną. Surinkus ,,garažo vartai“ ,, pakeliami vartai“ ,,garažo vartų kaina“- įeina į pirmas 10 -20 pozicijas paieškoje be Google AdWords reklamos.
3. Dar pvz. Svetainę galima orijentuoti į konkrečią paiešką ir potencialų užsakovą konkrečioje vietovėje. Tai palengvina ir pagreitina užduotį – surasti užsakovą. PVZ.- mus domina ,,kaminų montavimas Šiauluose“ , ,,kaminai Šiauliuose“, ,, kaminai Mažeikiai “ padaryta- www.kaminuideklumeistrai.lt – pirmas paieškos puslapis.

Tokių pavyzdžių turiu daugiau.

KAIP IŠKELTI TINKLALAPĮ PAIEŠKOJE?

• Esmė paprasta – viską reikia daryti neformaliai ir pageidautina turėti realią praktiką. Dar geriau kada darant tinklialapį statybininkams kurėjas turi praktinę patirtį ne tik SEO srityje bet ir nusimano technikoje, statybose. Svetainėje turi būti naudingas vartotojui  turinys. Jeigu svetainė tuščia SEO optimizavimas tinklapio iškelimui nepadės.

• Dar vienas dalykas – tam kad svetainę iškelti paieškoje reikalingas laikas 4-6 mėnesiai mažiausiai. Ankščiau tai vadindavo- Google “Sandbox”, lietuviškai – smėlio dėžės filtras- naujokas iš pradžių turi pažaisti kurį laiką smėlyje.

PASTABA dėl svetainių dizaino – dizainas gali būti įvairus, viskas priklauso nuo užsakovo norų ir prioritetų.